Проверить наличие свободных мест

Отель Романия – Карловы Вары

Отель Романия расположен в центре города Карловы Вары посреди тарговой и курортной зоны. Отель Романия предлагает своим клиентам размещение в 32 номерах. В отеле находится ресторан, которвй предлагает высококачественную еду чешской и интернациональной кухни. Клиенты могут парковать в подземных гаражах отеля Термал, 200 метров от нашего отеля.

Для всех наших клиентов действительная скидка 20% из цен поцедур в Алжбетиных Лазнях. Алжбетины Лазне предоставляют широкий спектр лечебных, веллнесс и красота процедур.

Výročí hotelu Romania 125 let

Výročí 125 let Hotelu Romania

Založení Hotelu Romania je datován v roce 1893. Dům Romania na tehdejší Sadové třídě vlastnila akciová společnost Duchcovsko-podmokelská dráha, která v roce 1897 začala expandovat na Sokolovsko a v tomto domě měla své sídlo až do roku 1932.

Poté zde zůstalo jen oblastní ředitelství, ale roku 1940  v souvislosti s okupací se sídlo společnosti opět vrací do Romanie.

Společnost byla v první polovině 20. stol. - vedle firmy Dolové a průmyslové závody, dříve J. Starck, jedním z nejvýznamnějších vlastníků dolů a dolových polí na Sokolovsku.

Dekretem prezidenta republiky byly důlní provozy znárodněny a vyhláškou ministerstva průmyslu ze dne 7. března 1946 byla akciová společnost Duchcovsko-podmokelská dráha zrušena. Její veškeré majetek byl začleněn do národního podniku Falknovské hnědouhelné doly, později přejmenované na HDB Sokolov. Ty jej vlastnili do roku 1990, kdy byly zrušeny. Jejich majetek přechází pod státní podnik Palivový kombinát Vřesová, který je později zprivatizován.

Od té doby budova prošla několika rekonstrukcemi tak, aby budova splňovala parametry pro ***hotel v novém tisíciletí.

Галерея