Verfügbarkeit

Hotel Romania - Karlsbad

Hotel Romania befindet sich im Stadtzentrum von Karlovy Vary, inmitten der Kur-und Geschäftszone. Die Hotel Romania bietet Ihren Gästen Unterkunft in 32 Zimmern, die mit TV, Telefon, Kuhlschrank, Tresor, Bad und WC ausgestatten sind.

Im Hotel befindet sich ein Restaurant, welches setzt Gerichte der hochwertigen tschechischen sowie Internationalküche vor. Die Gäste können in Tiefgaragen im Hotel Thermal (etwa 200 m entfernt) parken.

Für alle unsere Gäste steht 20% Preisermäßigung der Anwendungen im Elisabethbad zur Verfügung. Im Elisabethbad finden Sie ein reiches Angebot der Kur-, Wellness und Beauty Anwendungen.

Výročí hotelu Romania 125 let

Výročí 125 let Hotelu Romania

Založení Hotelu Romania je datován v roce 1893. Dům Romania na tehdejší Sadové třídě vlastnila akciová společnost Duchcovsko-podmokelská dráha, která v roce 1897 začala expandovat na Sokolovsko a v tomto domě měla své sídlo až do roku 1932.

Poté zde zůstalo jen oblastní ředitelství, ale roku 1940  v souvislosti s okupací se sídlo společnosti opět vrací do Romanie.

Společnost byla v první polovině 20. stol. - vedle firmy Dolové a průmyslové závody, dříve J. Starck, jedním z nejvýznamnějších vlastníků dolů a dolových polí na Sokolovsku.

Dekretem prezidenta republiky byly důlní provozy znárodněny a vyhláškou ministerstva průmyslu ze dne 7. března 1946 byla akciová společnost Duchcovsko-podmokelská dráha zrušena. Její veškeré majetek byl začleněn do národního podniku Falknovské hnědouhelné doly, později přejmenované na HDB Sokolov. Ty jej vlastnili do roku 1990, kdy byly zrušeny. Jejich majetek přechází pod státní podnik Palivový kombinát Vřesová, který je později zprivatizován.

Od té doby budova prošla několika rekonstrukcemi tak, aby budova splňovala parametry pro ***hotel v novém tisíciletí.

Sonderaktionen und Neuigkeiten